Diskuse


Bylo za Husáka skutečně lépe?

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

Pavol [250]

LuLina u mňa skončil. Je to morálna žumpa.

PeTaX [2]

Nepochopil jste ironii...

Pavol [250]

Fakt som taký natvrdlý? Kde je tu irónia:
"...rozumím těm 38 % mých vrstevníků, kteří na reálnem socialismu vidí i dnes více pozitiv než negativ. Já to hodnotím podobně, ale to nie je podstatné."

PeTaX [2]

Např.: „No, uznejte sami, nic takového se přece dnes nejen u nás, ale hlavně nikde na liberálně demokratickém Západě, našem vzoru, neděje. Ani v Paříži, ani v Barceloně, ani v Kolíně nad Rýnem, prostě nikde. To je zase další velký rozdíl k lepšímu.

Za Husáka i jeho komunistických předchůdců jsme taky neustále lezli do zadku Moskvě, Sovětský svaz byl nedotknutelný spojenec, který dělal všechno pouze skvěle a ještě lépe. Spojené státy americké byly nepřítel, který dělal všechno špatně.

Dnes naštěstí nikomu do zadku nelezeme a nikdo to po nás ani nechce. Naším skvělým spojencem, který dělá všechno skvěle a ještě lépe, jsou Spojené státy americké. Rusko sice není náš spojenec, ale máme s ním korektní vztahy založené na realitě, a jak všichni víme z médií a od našich politiků, rozhodně nedělá úplně všechno špatně.“

Pavol [250]

Nehnevajte sa na mňa, ale to snáď nemyslíte vážne? Jasné, že tie odstavce pred tým, kde píše, ako je u nás všetko ideálne, sú ironické, kedže nič nie je ideálne.
Takže ešte raz: Je podľa Luliny na komunisme viac pozitív, ako na dnešnom stave? Nenapísal to tam?

PeTaX [2]

Kolik je Vám let?

m.petr [200]

opravdu nelezeme USA do brusele???

PeTaX [2]

Dtto: nechápete, že to píše ironicky?

Petr Gejdoš [276]

V podstatě se vším v článku souhlasím, ovšem s výjimkou - cituji:

"Za chvíli bude pomalu jediný viditelný rozdíl jen v těch plných regálech a možnosti odletět na Bahamy, kdykoliv chci."

a)Totiž regály možná plné jsou, hmmm. Leč v npřípadě potravin de facto se jedná o cosi, co bych v dobách před "hadrákem" obloukem vyhodil do popelnice coby nepoživatelný hnus. A průmyslové spotřební zboží nemá cenu komentovat - "pokrok" je ve všem. Ani císař pán Franz Josef se nikdy neshrabal na takovou televizi, jakou dnes má i velmi chudobný člověk, že ?

b)Dolních deset milionů v tomto státě na Bahamy neletěl nikdy za Husák, ovšem nikdy tam neletěl ani za Havla, ani Klause, ani Zemana: Kdysi nedostlal devizák, dneska nemá peníze už ani kolikrát na nájem v bytě, natož na letenku.

Čili zde s autorem. nesouhlasím.

Borsuk [249]

Možná, že je problém v tom, že staří lidé vzpomínají na svá mladá léta, kdy byli silní, zdraví, měli před sebou velký kus života, žili intenzivně. A to nemá s dobou a její politickou ani ekonomickou situací nic společného. Člověk vzpomíná na své mládí a ne na komunismus a Husáka...

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top