Diskuse


Kdo tu šíří fake news?

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

Karel Dlouhý [275]

S nesprávně formulovanými otázkami v testech mám své zkušenosti. Člověk aby byl hotový jasnovidec a telepaticky se domýšlel, na co vlastně zkoušející ptá. Proto vůbec nezávidím žákům nebo studentům, kteří se testům musí podrobovat. Je smutné, když se sám zadavatel nedovede jasně vyjádřit, a přitom zkouší druhé ze správného myšlení a vyjadřování.

Ta citovaná otázka se jednoznačně ptá na to, zda Bartoš něco řekl nebo ne. V tom případě bych musel odpovědět, že nevím. A nechápu,proč bych měl. Ale pokud jde o to, zda součástí samotné otázky bylo přijetí eura, musím odpovědět, že ano, protože se v ní výslovně hovoří o přistoupení PODLE SMLOUVY, tedy zda souhlasím se ZNĚNÍM smlouvy o přístupu. Nedávalo by smysl souhlasit se vstupem „podle smlouvy“, ale tu smlouvu neznat nebo s ní nesouhlasit. Podobně když vstupuju do zaměstnání, tak vstupuju na základě smluvy a rozumí se samo sebou, že souhlasím s PODMÍNKAMI v ní uvedenými.

Jiná věc je, že se mnohé podmínky o vstupu do EU vyjednávaly tajně a navíc se i po vstupu měnily, takže by smlouva měla být neplatná.

Co je na správném logickém uvažování a vyjadřování matematického, mi není jasné. Spíš se sama matematika musí podrobovat logice a postupovat přísně logicky, ne logika matematicky.

PeTaX [2]

Trochu OT, ale neodpustím si to:
Jinou otázkou je, že většina (tehdy hlasujících v referendu) tuto smlouvu vůbec nečetla, ani neměla ani rámcovou představu, co v ní stojí, a hlasovala v podstatě emotivně na otázku, zda chceme příslušet k Západu, nebo k Východu. Celkově lze s úspěchem toto referendum pokládat za zmanipulované.

libertarian [247]

Ono to patlaní sa nad logikou a matematikou je absurdné. Politici VEDOME KLAMÚ a šíria demagogiu. Riešiť problém, či je v tom logika je nelogické. A "novinári" vedome bojujú spolu s politikmi na jednej strane barikády.

PeHe [129]

Klasická otázka - a velmi fousatá:
Sedm a pět jsou třináct, nebo sedm a pět je třináct?

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top