Diskuse


Miliony chvilek proti parlamentní demokracii

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

Jan Čáka [294]

Zajimavý článek.Je mi to líto kolik lidi se milionovým chlivkem ohloupilo.Můžu řici zlatej Babiš proti těmto kulturnim marxistum.Komunisté v únoru 1948 začinali jako Minář.Doufejme v to aby ten plebs z Letný ničeho nedosáhl.

PeTaX [2]

Lidi jsou na Bureše fakt dost nas*aní. A ani to nemusí být neomarxisti. Jen si neumí všimnout, že hrají jen roli užitečných idiotů.

Jan Čáka [303]

PeTaX: Máš recht.Jistě náš premier není ideální,ČSSD musí ve vládě ustupovat s levicovým programem,peníze pro neziskovky,zhoubnou genderovou ideologii atd

No všechno zlé je pro něco dobré.Nakonec je pro SPD asi lepší že ve vládě není,že hněv ulice neslízne úplně.Co je zajímavé že milionový chlívek vedou neomarxisté největšího kalibru a jdou proti vládě co sice není úplně levicová ale je také pro EU,NATO a do určité míry havlizmus.

K čemu to přirovnat jako když se mlátili mezi sebou bolševici s trockisty.No v ANO jsou díky Bohu i lidé jakštakš slušní co myslé jako Okamura a Václav Klaus ml ale musí být dost opatrní.At se nám to líbí nebo ne musíme pro záchranu naší země našeho premiera podržet.
Jistě milion chvilek jako takový je špína tvrdé jádro nenávidí Rusko a našeho prezidenta.Ale je x lidí co jen podlehli davové psychoze a nechali se zmanipulovat také na tu Letnou chodí i ty co by sem čmoudy nikdy nepustili a jsou proti euru.Je dobré dát šanci pokud máte nějakého známého kdo na to chodí.Dát mu šanci a zahájit dialog.
Ta občanská společnost vezme za své tak jako tak.Když by se jim podařil majdan jako na Ukrajině stejně by se pozabilejeli o moc mezi sebou.Spíš se unaví když ničeho nedosáhnou.Je jinak fajn že havlojdi ztrácí symboly.Třeba zemřela Táňa Fischerová a náš prezident je živý a zdravý funguje a dobře zpravuje svůj úřad.

PeTaX [2]

Babiš je v první řadě neřízená střela. Je to bezohledný pragmatik a prospěchář a nemá problém s tím, otočit kdykoliv o 180 °.

Takže na jedné straně je nějakých 1,5 milionu voličů, kterým Babišovy staré průšvihy naprosto nevadí a převládá u nich hluboká nechuť ke všem konvenčním, zavedeným stranám, z velké části i k soukromému podnikání.

Na straně druhé je většina voličů, kteří však nemají stranu, na které by se shodli. Není jednotící program, snad jen antibabiš, což je však málo. Navíc se politicky rozcházejí natolik, že se budou hašteřit už předem o to, co by dělali, kdyby vyhráli, což je předem diskvalifikuje.

Takže, podle mého názoru, Andrej Babiš bude nahrazen někým, kdo reprezentuje to samé, co Babiš, ale nekrade tak okatě (resp. nehrabe pod sebe podle zákona) a nespolupracoval s StB. „Bude tak trochu socialista a bude rozdávat, zároveň bude jistou zárukou, že sem nebude zatahovat všechny ‚progresivní‘ nápady ze západu.“

A je otázkou, zda se vůbec obnoví takové to původní rozdělení politické scény na pravici a levici a zda nebudou aktuální zcela jiná témata a jiné priority. (Přesněji: to pravo-levé dělení nezmizí, jen se zredukuje na otázku, zda silný, nebo slabý stát. A velmi se obávám, že převládne stát silný a bude se posouvat stále více k fašismu a deep state.)

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top