Diskuse


Dejte nám už s tím vším pokoj!

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

Zdeněk [264]

Vondrušku mám rád, ale bohužel si plete demokracii se svobodou, což jsou dva pojmy, které toho nemají moc společného. A poznáme to až si těch 50,01% národa odhlasuje to, co se tomu zbytku opravdu líbit nebude.

PeTaX [2]

Plete si to spousta lidí. Asi vycházejí z premisy, že vždy bude většina nakloněna svobodě a neuvědomují si, že většina už dávno neví, co to svoboda ve skutečnosti je.

Zdeněk [264]

Moc pěkná definice svobody od p.Altmana z diskuze na Finmagu:

Když někoho donutím být někde, kde být nechce a dělat tam, co dělat nechce, je to OTROCTVÍ (a je jedno, zda tomu někdo eufemisticky říká převýchova v pracovním táboře, nebo povinná vojenská služba).

Když někomu bez jeho souhlasu seberu majetek, je to KRÁDEŽ (a je jedno, že se tomu někdo pokouší dát eufemistickou nálepku znárodnění, vyvlastnění, arizace židovského majetku, zdanění, vyrovnání sociálních rozdílů, ...).

Také je zcela jedno, zda s takovým opatřením souhlasí 20, 40, 60 či 80 procent populace. Důležitý je pouze (ne)souhlas dotyčné postižené osoby. Pokud není, i při 90procentním souhlasu ostatní populace stále jde o zločin.

PeTaX [2]

Velmi přesné. Asi ten text odcizím…

Zdeněk [264]

Doporučuji dikuse na Finmagu procházet. Vyskytuje se tam pár lidí, kteří mají v rozdílu mezi demokracií a svobodou jasno. Některé diskuse jsem si kopíroval a ukládal celé :-)

Jozef [293]

"dikuse na Finmagu" - to sú také debaty "v medziach zákona".
Ja som pár mesiacov aktívne písal, a tamojší cenzor ma aktívne mazal. A to som písal absolutne slušne, a absolutne politicky nekorektne.
Na Finmagu je povolené diskusia taká, ako bola za predošlého socíku povolená "konštruktívna kritika" obchodníkov za predaj vyschnutého chleba.
Na Finmagu je povolené kritika DôSLEDKOV, ale nie je povolené kritika PRÍČIN.

Jozef [293]

"Demokracie by byla krásná, pokud by fungovala tak, jak má. "

- Demokracia je bezva. Ja so susedom Ferom si demokraticky odhlasujeme, že zdaníme susedovi Jožovi polovicu majetku. Lenže ..... jejda....
Demokracia sa zopsula, a susedia Fero a Jožo si demokraticky odhlasovali zdanenie MôJHO majetku. Demokracia teraz už nie je bezva.

Jozef [293]

" Proto ochotně přijali demokratický systém — odpovědnost přenesli na politiky."

- moc pekná veta. Moc - teda absolutne - nepravdivá.
Aj dnes si väčšina ovčanov myslí, že na politikov preniesli akúsi ZODPOVEDNOSŤ. Pravou je OPAK : Na politikov preniesli ABSOLUTNE PRÁVA, a žiadnu zodpovednosť.

Realita je smutná : Väčšina ovčanov sú dementi. A z dementov sa v demokracii stávajú otroci.
(pozn. : Dement - nie je nadávka. Je to diagnoza človeka neschopného chrániť svoje záujmy)

Ladislav [268]

„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat“ — Benjamin Franklin

PeTaX [2]

Inu, pěkný citát. Jenže když jej Franklin vyřkl, Spojené státy ještě byly zemí svobodných lidí. A nejen Spojené státy. Dnes už okamžikem, kdy se narodíte, jste majetkem státu a je o Vás demokraticky rozhodováno. Nemáte se jak bránit.

Ladislav [268]

Nesouhlasím, v rámci svých možností se vždycky mám jak bránit, a taky jsem to dělal.

PeTaX [2]

Jakkoliv se snažíte, tak zákonné mantinely zasahující až do Vašeho soukromí určuje demokraticky ovládaný stát. Můžete ty zákony porušovat (s jasnými důsledky), nebo respektovat (ale pak jste otrokem demokratů), anebo emigrovat jinam, kde jsou jiné zákony, které se však liší jen formálně.
Stát, jako největší predátor, se už rozšířil po celém světě.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top