Diskuse


Plíživý nástup nové totality (3/3)

Je nám líto, ale interní diskuse k tomuto článku už byla uzavřena.

Tomáš Fiala [148]

Německo není moc správným příkladem totalitní politiky a kapitalistického hospodářství. Z kapitalismu jsou v Německu dnes trosky a Německo žije (a padá ke dnu) z podstaty jakžtakž kapitalistické minulosti. Dnes je to proregulovaná a progrýndýlovaná keynesiánsko-bolševická srajda.

On jakýkoli ekonomický model může fungovat v jakémkoli politickém prostředí. Ale pokud by to nějaký politik (následovník Lenina nebo Pinocheta) pochopil, tak skutečný kapitalismus je nejlepší platformou pro totalitu... :-)

Borsuk [249]

Ad komentář.
Jak můžete srovnávat Lenina s Pinochetem? Přečtěte si někde, co se dělo po převzetí moci bolševiky a co za Pinocheta. I jeho největší odpůrci udávají cca 2 až 3 tisíce mrtvých. A po tuším osmi letech vypsal svobodné volby a když je prohrál (nijak katastrofálně) odevzdal moc vítězům voleb. Chile je dodnes zásluhou ekonomiky, kterou Pinochet umožnil nastartovat "Švýcarskem Jižní Ameriky". Doporučuji navštívit pár zemí v J.A. a pak porovnat. A co se týče různých krutostí, které samozřejmě neomlouvám, oni jsou v té J.A. trochu jiné mravy, to zaprvé a za druhé, nikdo tady nemluví o tom, co dělo v Chile za Allendeho. Nijak se tady nemluví o tom, co se dělo, když Castro uchopil moc na Kubě. A tričko s masovým vrahem Gevarou si můžete tady koupit a nosit a nikomu to nevadí.

PeTaX [2]

Ano.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top