Diskuse


Koronovace národního státu

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Vojtěch Běhunčík [306]

Souhlasím s redakčním komentářem.
V případě Česka pak s kaciřským odkazem na rozdíly mezi národním státem a státem jako politickým útvarem.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Národní_stát
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stát
P.S.
Obyvatelé Prahy argumentují tím, že skutečných Pražanů je minimum - všechno jsou to "náplavy" z blízkého i dalekého okolí - což je pravda, protože téměř celý přírůstek obyvatelstva metropole ČR je způsoben migrací.
Musí tam být něco ve vzduchu - pokud se člověk přestěhuje do Prahy, zapomene v krátké době na své rodné nářečí a dobré způsoby a stane se povýšeným Pražákem. Nejde o koronavirus - je to lokálně omezené na hlavní město.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top