Diskuse


Léčba koronavirem

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Pathy [339]

Cely clanok je uplne nezmyselna fantasmagoria. Vobec nechapem ako si to autor predstavuje, ze budu firmy radsej robit neefektivne a draho, len aby v pripade, ze stat nariadi nezmyselnu karantenu boli na to pripravene (s cim nikto nemohol dopredu pocitat).

PeTaX [2]

Zdá se mi, že jste nepochopil obsah článku.

Borsuk [249]

V článku jsou pro ilustraci určité paralely mezi životem společnosti a životem organismu (člověka). I já si dovolím srovnání. Dle novějších teorií evolučních biologů (viz např. přednášky či knihy Prof. Jaroslava Flégra) nepřežívají ty nejlépe přizpůsobené organismy ale ty nejstabilnější organismy. Asi tak je to s ekonomickými subjekty. A v životě společnosti a v její podstatné části- ekonomice se nakonec jako nejvíce katastrofické neprojeví přírodní pohromy (pandemie, masivní zemětřesení nebo výbuchy sopek s masivní emisí prachu či doby ledové) ale svévolné zásahy mocných skupin (vlády, centrální banky atd.) do ekonomiky.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top