Diskuse


Několik slov k Covidu-19 (1/2)

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Marcusant [217]

Germicidní (desinfekční) zářivky vydávají UVC nikoli UVA. Účinek UVA je nedostatečný. Lze zakoupit od 150 Kč + patice a příslušenství. Fenol C6H5OH není oxidačním činidlem, jeho desinfekční účinek spočívá v něčem jiném. Tohle MUDr. Kubáč zmotal. Je pravda, že částice (nikoli buňky) viru vydrží ve vhodném prostředí relativně dlouhou dobu, ale se s časem pravděpodobnost nakažení prudce klesá. Koronavirus nejsou spalničky a na nakažení je zapotřebí tzv. infekční dávky tj. minimální množství viru které je potřeba k rozběhnutí infekce.

PeTaX [2]

Jistě, všechno nejsou jen oxidanty. Ani fenol, ani jód, ani Ajatin, ani chlorové přípravky. Ale desinfikují.
Ohledně zářivek: UVC likvidují přímým svitem, ale nelze u nich být dlouhodobě, i kvůli zraku. UVA jsou užitečné spíše tvorbou O3, tedy desinfekcí nepřímou.

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top