Diskuse


Několik slov k Covidu-19 (2/2)

Pravidla pro diskutující

Přidáním komentáře souhlasíte s tím, že budete dodržovat základní pravidla slušné výměny názorů. Vítám jejich střet, ale snažte se je vždy vést v rámci kultivované debaty. Bude-li se někdo chovat jako sprostý nevychovanec, pokud bude urážet ostatní komentující, nebo mi bude zanášet diskusi nevyžádanou reklamou, takové příspěvky nekompromisně zablokuji. Na oplátku slibuji, že i kontroverzní příspěvky nebudu editovat, ani mazat, pokud neporušíte pravidla zmíněná výše. Za deset porušení těchto pravidel budete z diskuse nekompromisně a navždy vyřazeni (včetně IP adresy). PeTaX

Chcete-li také diskutovat, musíte se nebo nejprve

Marcusant [217]

Cílem medicíny po celou dobu její existence bylo oddálit smrt ideálně ji z života zcela vymístit nejlépe se zachováním kvality života. K tomu poskytuje Hippokratova přísaha morální rámec o který se lékař může a vždy má opřít. V dnešní době se již nejedná o problém principiální, ale převážně technický. Není to naivní touha hrát si na boha, to už reálně nejakou dobu úspěšně děláme. Klasický Darwin je nyní již cestou zpět. Pro genofond není západní medicína zase takovým ohrožením, protože genetická pestrost se jejím působením nevytrácí spíše naopak- umožňuje přežít i méně "kvalitním" variantám. Větším nebezpečím je příbuzenská plemenitba, která pestrost omezuje a způsobuje, že některé geny zcela zaniknou. To vede k prudké online sledovatelné degeneraci populace. Pokud je navíc omezen prostup mezi imbrední a nedotčenou populací např. z náboženských důvodů, na průšvih je zaděláno.

PeTaX [2]

Dík za Hippokrata; opravil jsem.
Pokud jde o "oddálit smrt ideálně ji z života zcela vymístit nejlépe se zachováním kvality života", myslím, že přesněji to popisuje níže Borsuk; nebudu opisovat.

Borsuk [249]

1/ drobná technická poznámka: virus není buněčný organismus.(to ale není v kontextu s těmito články podstatné)
2/ co se týče smrti a umírání, naše společnost se dlouhodobě tváří, jako by smrt a umírání neexistovalo, stejně na to pohlíží i většina jednotlivců. A s ateizací společnosti se jednotlivec na smrt přestal "připravovat".(nejsem členem žádné církve ani náboženské skupiny). A samozvaní mudrci z řad moderních celebrit o takových věcech nemluví.(možná je to i dobře). Málokdo má dnes štěstí, že umírá v kruhu rodiny a setkal jsem se s názorem, že děti by ani na pohřeb, třeba svých prarodičů, neměli chodit aby je to netraumatizovalo. (ono se vůbec dbá aby děti nikdo netraumatizoval, třeba známkami ve škole atd. Výsledkem je klesající psychická odolnost nových generací. To je obdoba těch úzkostlivě omývaných jablek).
3/mnoho věcí se odstupem jeví jinak, cvičení CO jsem samozřejmě považoval za bolševickou buzeraci, jen to že jsme se ulili ze školy se nám líbilo.....

Svobodný svět

Jen svoboda jednotlivce vede ke svobodné společnosti

top